Sjednejte si schůzku

Náš tým

Ing. arch. Lukrécia Lachmanová – zřizovatelka školy

 

Před pěti lety jsem se rozhodla změnit úplně svou profesi a věnovat svou energii vybudování  montessori školy v Olomouci.  Každý den mě děti přesvědčují o smysluplnosti mého rozhodnutí. Věnuji se vedení školy učení ve třídě Elementary. V současné době studuju výcvik AMI (Association Montessori Internationale) pro věk dětí 6-12 let.

 

 

Mgr. et Mgr. Jana Glueck – ředitelka školy

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově. Poté jsem se od předškolní pedagogiky odchýlila a vystudovala jsem andragogiku a sociologii a vychovatelství obor tělesná výchova. Moje vlastní děti mě přivedly k Montessori.  Vedla jsem programy  pro děti do tří let, působila  jako učitelka Montessori oddělení v MŠ v Horce nad Moravou.  Absolvovala jsem Montessori výcvik AMI pro věk 3-6 let v Praze u trenérky Eliny Rautasalo.

 

 

 

 

 

 

Sylvia – anglický Montessori průvodce 

Pocházím z Francie, svou cestu ve světě vzdělávání jsem začala vyučováním EFL (angličtina jako cizí jazyk) jednotlivců různých úrovní a věku ve Francii, Vietnamu a Japonsku. Učila jsem více než deset let na jazykových akademiích / školách, ale také v sirotčincích a v rodinách formou soukromých lekcí. V roce 2010, když jsem pozorovala děti již řadu let a toužila se dozvědět  více o alternativních vzdělávacích systémech, jsem odešla do Paříže a získala diplom Montessori pro děti ve věku 3-6 let u organizace AMI (Association Montessori Internationale). Pak jsem se přestěhovala do Hongkongu, kde jsem byla vedoucím učitelem ve dvojjazyčné třídě na Mezinárodní škole Montessori po dobu 3 let. Také jsem vedla děti, pomáhala se školením učitelů a rozvíjela programy Montessori v Hangzhou (Čína), Káthmándú (Nepál) a Valencii (Španělsko).

Věřím, že mou úlohou průvodce Montessori je poskytnout dětem lásku k učení a vnímat sebe samé jako schopné, sebevědomé a nezávislé bytosti. Je privilegiem být součástí každé cesty dítěte v tak důležité etapě jejich života.

 

 

Capucine  – anglický Montessori průvodce

I come from the beautiful Alps in France. I hold a Post Graduate Certificate in Education from the UK where I used to teach High School. While living in South-East Asia, I discovered the Montessori method and fell in love with it. I decided to retrain as a Montessori Directress and received an AMI diploma at the primary level from the Montessori Association of Thailand, where I got the chance to be trained by  Madlena Ulrich, Lilian Bryan and Ulla Wikefeldt. I love to see the children in my class grow in independence and confidence, and help them develop a lifelong love of learning. I also enjoy the one-on-one contact with the children and helping them connect with the materials. In my spare time, I like to cook, bake and do crochet.  I’m a nature lover and always seek to connect to nature through outdoors activities, like hiking or cycling.

I’m really excited to be joining the team of talented educators at Mezinárodní Montessori mateřská a základní škola Olomouc.

 

 

 

Michaela  – česká průvodkyně v batolecí třídě

 

 

Studium na  pedagogické fakultě v Olomouci mne přivedlo k práci s nejmenšími dětmi. Jelikož jsem chtěla více porozumět potřebám batolátek, absolvovala jsem kurzy Montessori v Brně a Praze. Tím jsem se mohla stát jejich lepším průvodcem a užívat si společně strávený čas v naší školičce. Také mám kurz chůvy. Pořád studuji dálkově vysokou školu a v Montessori se dále vzdělávám. Absolvovala jsem kurz asistenta Montessori pro věk 0-3 roky certifikovaný AMI.

 

 

 

Sara  – anglická Montessori průvodkyně v batolecí třídě

I am Sara, from Spain. I hold a degree in science in education and now I am studying Montessori pedagogy with AMI.

I have been traveling and working abroad with children and learning English.

I am a smiling and optimistic person. 

I really believe in human being and I have a huge admiration for children.

I am patient and respectful and I like meeting new people from other cultures and enrich myself with every experience.

I like spending time in nature, practicing sports, cooking my own food and reading books.

I always try to behavior with love and compassion and cooperate with everyone I cross in this beautiful path that is life.

 

Leia – anglická rodilá mluvčí

Pocházím z Austrálie. Získala jsem bakalářský titul na Griffith University v Gold Coast a jsem držitelkou certifikátu TEFL pro výuku angličtiny jako cizího jazyka. Pracovala jsem s dětmi v Austrálii, Japonsku , Švédsku a České republice. Působím ve školce v odpolední družině.

 

 

 

 

Bc. Michaela Philipp  – učitelka mateřské školy 

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově a vystudovala Předškolní pedagogiku na Univerzitě Humanitas ve Vsetíně. Moje pedagogická praxe mě přivedla k zájmu o montessori pedagogiku.  Věřím, že laskavý a individuální přístup je ta správná cesta v předškolním vzdělávání.

V loňském roce jsem absolvovala asistentský kurz AMI v Praze.

 

 

Monika Svobodová – česká průvodkyně 

Vystudovala jsem sociální práce. Můj syn mě přivedl k zájmu o montessori, absolvovala jsem český národní montessori kurz pro pedagogy 3-6.

Mám ráda pohyb a sport a snažím se tuto lásku k pohybu předávat i dětem ve školce. Cvičíme pravidelně jógu a sportujeme v parku.

 

 

 

 

Proč výcvik AMI?

Výcviky učitelů certifikované AMI musí splňovat přísnén požadavky na obsah kurzu a vzdělání školících učitelů. Tyto výcviky zahrnují několik stovek hodin teorie a následně několik stovek hodin praxe. Vedou tak  k hlubokému pochopení dítěte. Znalost psychologie dítěte a Montessori filozofie poskytuje učitelům  kvalitní základ pro práci s dětmi.

Association Montessori  Internationale  AMI založila Maria Montessori v roce 1929 v Amsterdamu. Dnes je AMI živoucí organizací, sdružuje Montessori pedagogy po celém světě,  organizuje výcviky pro pedagogy ve specializovaných výcvikových střediscích v Evropě, Asii, Austráílii a Severní Americe, akredituje Montessori školy splňující přísné standardy.​

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori mateřská škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori mateřská škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097