Sjednejte si schůzku

Náš tým

Ing. arch. Lukrécia Lachmanová – zřizovatelka školy

 

Před pěti lety jsem se rozhodla změnit úplně svou profesi a věnovat svou energii vybudování  montessori školy v Olomouci.  Každý den mě děti přesvědčují o smysluplnosti mého rozhodnutí. Věnuji se vedení školy učení ve třídě Elementary. V současné době studuju výcvik AMI (Association Montessori Internationale) pro věk dětí 6-12 let.

 

 

 

Mgr. et Mgr. Jana Glueck – ředitelka školy

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově a nikdy jsem se nechtěla učení věnovat. Vystudovala jsem andragogiku a sociologii a vychovatelství obor tělesná výchova. Moje vlastní děti mě přivedly k Montessori.  Vedla jsem programy  pro děti do tří let, působila  jako učitelka Montessori oddělení v MŠ v Horce nad Moravou.  Nyní studuji Montessori výcvik AMI pro věk 3-6 let.

 

 

 

 

Sylvia – anglický Montessori průvodce 

Pocházím z Francie, svou cestu ve světě vzdělávání jsem začala vyučováním EFL (angličtina jako cizí jazyk) jednotlivců různých úrovní a věku ve Francii, Vietnamu a Japonsku. Učila jsem více než deset let na jazykových akademiích / školách, ale také v sirotčincích a v rodinách formou soukromých lekcí. V roce 2010, když jsem pozorovala děti již řadu let a toužila se dozvědět  více o alternativních vzdělávacích systémech, jsem odešla do Paříže a získala diplom Montessori pro děti ve věku 3-6 let u organizace AMI (Association Montessori Internationale). Pak jsem se přestěhovala do Hongkongu, kde jsem byla vedoucím učitelem ve dvojjazyčné třídě na Mezinárodní škole Montessori po dobu 3 let. Také jsem vedla děti, pomáhala se školením učitelů a rozvíjela programy Montessori v Hangzhou (Čína), Káthmándú (Nepál) a Valencii (Španělsko).

Věřím, že mou úlohou průvodce Montessori je poskytnout dětem lásku k učení a vnímat sebe samé jako schopné, sebevědomé a nezávislé bytosti. Je privilegiem být součástí každé cesty dítěte v tak důležité etapě jejich života.

 

 

 

Ocean  – anglický Montessori průvodce

Jsem původně autorkou  dětských knih z Istanbulu v Turecku. Pracovala jsem jako copywriter a tvůrčí ředitel v reklamě po dobu 18 let. Od roku 2011 jsem začala psát povídky o dětech. Režírovala několik kreativních projektů o dětech a rodičích. Realizovala workshopy pro děti „kreativní psaní“, napsala prvního  průvodce pro děti městem Istanbul a v městském archeologickém parku prováděla vzdělávací terénní práci. Po těchto zkušenostech jsem se rozhodla přesunout do Spojených států, abych se stala průvodcem Montessori pro věk 3-6 let certifikovaným AMI.

Věřím, že všechny děti jsou jedinečné a mají různé potenciály, v nichž stojí veškerá lidská tvořivost! Vystudovala jsem Montessori Institut v San Diegu, získala titul v předškolním vzdělávání na univerzitě v San Diegu a pracovala ve škole  Le Port v San Franciscu, dříve než jsem se přestěhovala do České republiky. Hledala jsem krásnou Montessori školu uprostřed Evropy a šťastně našla Olomouc. Dnes jsem hrdá na to, že jsem součástí Modré třídy! Ve svém volném čase se učím česky a věnuji se keramice na Univerzitě Palackého.

 

Michaela  – pečující osoba v dětské skupině

Studium na  pedagogické fakultě v Olomouci mne přivedlo k práci s nejmenšími dětmi. Jelikož jsem chtěla více porozumět potřebám batolátek, absolvovala jsem kurzy Montessori v Brně a Praze. Tím jsem se mohla stát jejich lepším průvodcem a užívat si společně strávený čas v naší školičce. Také mám kurz chůvy. Pořád studuji dálkově vysokou školu a v Montessori se dále vzdělávám. Absolvovala jsem kurz asistenta Montessori pro věk 0-3 roky certifikovaný AMI.

 

 

 

 

Leia – anglická rodilá mluvčí

Pocházím z Austrálie. Získala jsem bakalářský titul na Griffith University v Gold Coast a jsem držitelkou certifikátu TEFL pro výuku angličtiny jako cizího jazyka. Pracovala jsem s dětmi v Austrálii, Japonsku , Švédsku a České republice. Působím ve školce v batolecí třídě jako rodilá mluvčí. Jsem ve výuce přítomna po celý den a předávám tak dětem angličtinu přirozeným způsobem v každodenních situacích.

 

 

 

 

Michaela  – učitelka mateřské školy 

 

 

Lucie Enkbaathar Hanáková – pečující osoba v dětské skupině 

Vždy jsem se chtěla stát učitelkou a pracovat s dětmi. Začala jsem svou učitelskou dráhu jako lektorka
anglického jazyka. Vystudovala jsem angličtinu na Pedagogické fakultě v Praze, magisterský obor,
který jsem absolvovala v roce 2011. Učila jsem angličtinu více než šest let, jak v jazykové, tak i
základní škole, ale i jsem dávala soukromé lekce různým skupinám dětí i dospělých. Poté jsem odjela
do Irska, kde jsem se poprvé setkala s Montessori pedagogikou. Montessori filosofie a přístup k
dětem mě zaujaly natolik, že jsem v Dublinu vystudovala diplomový kurz Montessori a Vzdělávání
dětí ve věku 3-6 let, jež jsem ukončila v roce 2013. Pracovala jsem tam jako hlavní učitelka po dobu
více než pěti let s dětmi různých národností a věkových skupin.
Montessori vzdělávací metodu považuji za velice sofistikovanou, inspirující a obohacující znalosti a
poznatky dětí v mnoha ucelených ohledech. Jsem velice ráda průvodcem dětí a jejich pomocníkem na
cestě objevování a učení se o našem úchvatném světě. Baví mě jim nabízet, co nejlepší možnosti pro
jejich budoucí zájmy a vzdělání, jejichž základy jsou položeny v tomto stěžejním raném věku. Jsem
také matkou dvou a půlleté dcery a užívám si propojování Montessori principů v rodičovství a jejich
působení na svém vlastním dítěti.

 

Proč výcvik AMI?

Výcviky učitelů certifikované AMI musí splňovat přísnén požadavky na obsah kurzu a vzdělání školících učitelů. Tyto výcviky zahrnují několik stovek hodin teorie a následně několik stovek hodin praxe. Vedou tak  k hlubokému pochopení dítěte. Znalost psychologie dítěte a Montessori filozofie poskytuje učitelům  kvalitní základ pro práci s dětmi.

Association Montessori  Internationale  AMI založila Maria Montessori v roce 1929 v Amsterdamu. Dnes je AMI živoucí organizací, sdružuje Montessori pedagogy po celém světě,  organizuje výcviky pro pedagogy ve specializovaných výcvikových střediscích v Evropě, Asii, Austráílii a Severní Americe, akredituje Montessori školy splňující přísné standardy.​

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori mateřská škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori mateřská škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097