Sjednejte si schůzku

Lukrécia Lachmanová- zřizovatelka školy, český Montessori průvodce ve třídě 6-12 let

Jako architektku mě na Montessori nejprve zaujaly geniální matematické
pomůcky. Díky nim, jsem se a tuto vzdělávací koncepci začala zajímat více
a dávalo mi obrovský smysl vzdělávat a vychovávat děti touto cestou.
Zároveň jsem viděla obrovský rozdíl mezi čistou, autentickou montessori
koncepcí a programy, které z ní pouze vycházejí. Další studium mě
v tomto přesvědčení pouze utvrdilo.
V roce 2015 jsem otevřela v Olomouci autentickou montessori školku a dva roky později
školu. Vystudovala jsem výcvik AMI pro pedagogy pro práci s dětmi 6-12 let na Montessori
Institute Prague a předškolní pedagogiku na Vysoké škole Humanitas. .

 
 
Mgr. Michela Žišková- česká učitelka

Jmenuji se Michaela Žišková a jsem absolventkou oboru Učitelství pro první stupeň základních škol,Pedagogické fakulty, Univerzity Palackého v Olomouci. Během studia jsem se seznámila s různými alternativními myšlenkovými proudy výuky. Montessori pedagogika mě zaujala svou filozofií a využití Montessori pomůcek při výuce a celkový přístup k dítěti, považuji pro rozvoj osobnosti a vzdělávání jako nejlepší a nejkomplexnější. Mým zájmem je vytvářet pro děti co nejpříjemnější atmosféru a vzdělávat je v duchu Marie Montessori.

 

Russel-anglický Montessori učitel ve
třídě 6-12 let

Jsem vyškolený učitel  AMI pro věkovou kategorií 6-12 let. Mám více než sedm let zkušeností jako učitel a svou kariéru jsem zahájil v Montessori jako asistent 6-12. Jsem americký občan. Učil jsem na školách ve Spojených státech (2001-2007), Německu (2007-2010), Japonsku (2010-2017), Thajsku (2017-2018) a naposledy v Maďarsku (2018-2019) a Portugalsku ( 2019-2020). Mám mnoho  zkušeností s prací s dětmi v Montessori prostředí, intenzivně jsem se věnoval práci s dětmi na environmentálních a venkovních projektech včetně historické rekonstrukce.

 

Mirjana  Sredojevic- učitelka angličtiny
 

Jmenuji se Mirjana a jsem vaše učitelka angličtiny. Několik let jsem pracovala jako učitel. Mám magisterský titul z anglického jazyka, certifikace TESOL a TEFL určený pro výuku angličtiny a ráda pracuji s dětmi, cítím se a nimi šťastně a zábavně a jsou to nejlepší posluchači.

Mgr. Lenka Petrová- asistent pedagoga

Jmenuji se Lenka a jsem asistentka pedagoga. Vystudovala jsem Učitelství pro 2. stupeň ZŠ, obory anglický jazyk – český jazyk, na Univerzitě Palackého v Olomouci. Posledních 16 let jsem žila v Londýně, kde jsem se věnovala práci s dětmi ve věku 3 měsíce až 11 let, nejprve jako chůva, později jako vychovatelka. Mám tři děti, které vychovávám v duchu „respektovat a být respektován“. Jako rodič se snažím na sobě neustále pracovat a vzdělávat, což mi pomáhá i v mojí pedagogické praxi. Mými koníčky jsou jóga, sport na čerstvém vzduchu, anglický jazyk, ve volném čase ráda navštívím kino či divadlo, doma peču a tvořím.  

 

   

 
Shafiq Tommalieh- pohybové hry

Jmenuji se Shafiq Tommalieh a jsem absolvent univerzity v oboru tělesné výchovy a sportu v Ammánu v Jordánsku. Během studia i po jeho ukončení jsem se aktivně věnoval práci s mládeží v různých sportovních odvětvích. V současné době jsem člen oddílu kopané. Práci s mládeží se chci věnovat i nadále.

 
 
 

 

mezinárodní Montessory škola

Dominik Fajkus – hudební kroužek

Jsem pianista, skladatel, učitel a moderátor. Na piano jsem začal hrát až ve svých 18 letech nejprve jako samouk, dnes se naplno věnuji koncertování, ale také kompozici. S Montessori školami v Olomouci a Opavě spolupracuji od roku 2017.

Radka Mičeva – asistent pedagoga

Práce s dětmi mě vždy zajímala, ale dostala jsem se k ní trochu oklikou. Ve svých dvaceti letech jsem se rozhodla odjet sbírat zkušenosti do USA, kde jsem nakonec žila 14 let. Po návratu domů jsem se s rodinou usadila v Olomouci. V Montessori škole jsem začala pracovat jako školnice v roce 2017. Práce s dětmi mě ale velmi baví, proto jsem následně absolvovala kurz a zkoušku chůvy pro děti do 6 let a také kurz pro asistenty Montessori tříd pro věk 0-3 roky. Nyní se věnuji studiu pro asistenty pedagoga.

Hana Brabcová- kroužek deskových her

Petra Sochorová – kroužek šachu

Jsem lektorka kurzů pro děti, absolventka anglistiky a germanistiky na UP v Olomouci a mezinárodní mistryně v šachu. Šachy hraji už od svých pěti let, nyní jsou pro mě už spíše koníčkem, ale v minulosti jsem pravidelně reprezentovala ČR na nejrůznějších soutěžích včetně juniorských ME a MS a soutěžích družstev. Zde ve škole vedu šachový kroužek již třetím rokem.

 

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097