Sjednejte si schůzku

Ing.arch. Lukrécia Lachmanová- zřizovatelka školy

Jako architektku mě na Montessori nejprve zaujaly geniální matematické
pomůcky. Díky nim, jsem se a tuto vzdělávací koncepci začala zajímat více
a dávalo mi obrovský smysl vzdělávat a vychovávat děti touto cestou.
Zároveň jsem viděla obrovský rozdíl mezi čistou, autentickou montessori
koncepcí a programy, které z ní pouze vycházejí. Další studium mě
v tomto přesvědčení pouze utvrdilo.
V roce 2015 jsem otevřela v Olomouci autentickou montessori školku a dva roky později
školu. Vystudovala jsem výcvik AMI pro pedagogy pro práci s dětmi 6-12 let na Montessori
Institute Prague a předškolní pedagogiku na Vysoké škole Humanitas. .

 

Martin Howes-Anglický Montessori učitel

Narodil jsem se v Johannesburgu v Jižní Africe a vyrostl jsem v Durbanu v Jižní Africe. Učím 20 let, z toho 8 let jako učitel základní školy. Učil jsem ve třídách nižších i vyšších ročníků základní školy. Rád učím, nejen ve třídě. Věřím, že vnější prostředí má studentům co nabídnout. Mám vášeň pro přírodu, čtení, cestování, návštěvy muzeí a poznávání a objevování nových věcí. Jsem nadšen, že se mohu připojit k týmu na Mezinárodní škole Montessori v Olomouci.

 

Mgr. Irena Kočí- Česká učitelka, třídní učitelka

Vystudovala jsem Učitelství pro první stupeň ZŠ, v roce 2019 jsem absolvovala program DVPP pod záštitou Montessori ČR

 

Mgr. Lenka Petrová- česká učitelka 

Jmenuji se Lenka a jsem asistentka pedagoga. Vystudovala jsem Učitelství pro 2. stupeň ZŠ, obory anglický jazyk – český jazyk, na Univerzitě Palackého v Olomouci. Posledních 16 let jsem žila v Londýně, kde jsem se věnovala práci s dětmi ve věku 3 měsíce až 11 let, nejprve jako chůva, později jako vychovatelka. Mám tři děti, které vychovávám v duchu „respektovat a být respektován“. Jako rodič se snažím na sobě neustále pracovat a vzdělávat, což mi pomáhá i v mojí pedagogické praxi. Mými koníčky jsou jóga, sport na čerstvém vzduchu, anglický jazyk, ve volném čase ráda navštívím kino či divadlo, doma peču a tvořím.  

 

 

Dominik Fajkus – hudební kroužek

Jsem pianista, skladatel, učitel a moderátor. Na piano jsem začal hrát až ve svých 18 letech nejprve jako samouk, dnes se naplno věnuji koncertování, ale také kompozici. S Montessori školami v Olomouci a Opavě spolupracuji od roku 2017.

Radka Mičeva – asistent pedagoga

Práce s dětmi mě vždy zajímala, ale dostala jsem se k ní trochu oklikou. Ve svých dvaceti letech jsem se rozhodla odjet sbírat zkušenosti do USA, kde jsem nakonec žila 14 let. Po návratu domů jsem se s rodinou usadila v Olomouci. V Montessori škole jsem začala pracovat jako školnice v roce 2017. Práce s dětmi mě ale velmi baví, proto jsem následně absolvovala kurz a zkoušku chůvy pro děti do 6 let a také kurz pro asistenty Montessori tříd pro věk 0-3 roky. Nyní se věnuji studiu pro asistenty pedagoga.

 

Petra Sochorová – kroužek šachu

Jsem lektorka kurzů pro děti, absolventka anglistiky a germanistiky na UP v Olomouci a mezinárodní mistryně v šachu. Šachy hraji už od svých pěti let, nyní jsou pro mě už spíše koníčkem, ale v minulosti jsem pravidelně reprezentovala ČR na nejrůznějších soutěžích včetně juniorských ME a MS a soutěžích družstev. Zde ve škole vedu šachový kroužek již třetím rokem.

 

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097