Sjednejte si schůzku

Náš tým

Ing.arch.Lukrécia Lachmanová – ředitelka školy

Jako architektku mě na Montessori nejprve zaujaly geniální matematické pomůcky. Díky nim jsem se o tuto vzdělávací koncepci začala zajímat více a dávalo mi obrovský smysl vzdělávat a vychovávat děti touto cestou. Zároveň jsem viděla obrovský rozdíl mezi čistou, autentickou montessori koncepcí a programy, které z ní pouze vycházejí. Další studium mě v tomto přesvědčení pouze utvrdilo. V roce 2015 jsem otevřela v Olomouci autentickou montessori školku a dva roky později školu. Vystudovala jsem výcvik AMI pro pedagogy pro práci s dětmi 6-12 let na Montessori Institute Prague a předškolní pedagogiku na Vysoké škole Humanitas.

 

Mgr. Martin Howes – anglický Montessori učitel ZŠ

Narodil jsem se v Johannesburgu v Jižní Africe a vyrostl jsem v Durbanu v Jižní Africe. Učím 20 let, z toho 8 let jako učitel základní školy. Učil jsem ve třídách nižších i vyšších ročníků základní školy. Rád učím, nejen ve třídě. Věřím, že vnější prostředí má studentům co nabídnout. Mám vášeň pro přírodu, čtení, cestování, návštěvy muzeí a poznávání a objevování nových věcí. Jsem nadšen, že se mohu připojit k týmu na Mezinárodní škole Montessori v Olomouci.

Mgr. Martin Sedláček- učitel v základní škole – angličtina, tělocvik, výchova ke zdraví, lektor kroužků sebeobrany, vychovatel ve školní družině

Martin bude vyučovat angličtinu a tělesnou výchovu v Elementary a Adolescenty. Připravujeme také kroužek sebeobrany. 
Přinášíme do týmu učitele, který má zkušenosti s výukou na Základní škole Manesova v Otrokovicích. Jeho komunikace s žáky a rodiči je profesionální a otevřená. Během své kariéry se věnoval také soukromému doučování, zejména angličtiny, a pomohl mnoha studentům překonat jazykové bariéry a úspěšně se připravit na Cambridge zkoušky. Martin Sedláček má magisterský titul pro výuku angličtiny a tělesné výchovy z Univerzity Palackého v Olomouci.
Mimo svou práci činnost se Martin věnuje své vášni pro bojová umění a psychologii, nacházejíc v těchto aktivitách fyzické i duševní obohacení. Kromě toho si rád užívá čas v přírodě při pěší turistice a kempování.

 

Linda Kališová – hlavní učitelka MŠ, průvodkyně v batolecí třídě

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Na škole jsem v každém ročníku absolvovala praxi v mnoha mateřských školách s dětmi různých věkových kategorií. Po škole jsem se o montessori začala více zajímat a velmi mě tento koncept zaujal, proto bych se chtěla v tomto směru dále rozvíjet a vzdělávat. Práce s dětmi mě velmi naplňuje a jsem moc ráda, že mohu být součástí tohoto týmu. 


Ludmila – Česká průvodkyně v batolecí třídě

 

Anna –  anglický rodilý mluvčí

Anna je anglická učitelka, americká rodilá mluvčí. Anna má bohaté zkušenosti a vystudovanou arteterapii.

Sylvia  –  odborný garant Montessori pro MŠ a DS, anglický Montessori průvodce MŠ

Původem jsem z Francie. Svou cestu do světa vzdělávání jsem zahájila výukou EFL (angličtina jako cizí jazyk) pro  různé úrovně pokročilosti a různé věkové kategorie. Působila jsem ve Francii, Vietnamu a Japonsku. Učila jsem více než 10 let na jazykových akademiích/školách, stejně jako na soukromých školách a v sirotčincích. V roce 2010, po mnoha letech pozorování dětí a s touhou dozvědět se více o alternativních vzdělávacích systémech, jsem odjela do Paříže a získala svůj Montessori diplom pro děti ve věku 3-6 let od AMI (Association Montessori Internationale). Poté jsem se přestěhovala do Hong Kongu, kde jsem byla 3 roky vedoucí učitelkou v bilingvní anglicky-mandarínské třídě na International Montessori School. V posledních letech jsem vedla děti, pomáhala školit učitele a rozvíjela Montessori programy v Hangzhou (Čína), Káthmándú (Nepál) a Valencii (Španělsko). Je mi potěšením být zpět v Olomouci a pokračovat ve vedení dětí z Rowan třídy. Věřím, že mou rolí Montessori průvodce je poskytnout dětem lásku k učení a pocit, že jsou schopné, sebevědomé a nezávislé bytosti. Je výsadou být součástí cesty každého dítěte v tak důležité etapě jeho života.

 

Bc. Barbora Nepožitková – učitelka MŠ

Studovala jsem na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor učitelství a v současnosti ještě studuji obor Sociální práce s dětmi a mládeží na téže univerzitě. Jezdívala jsem na letní tábory jako instruktorka, v rámci praxí jsem pak pracovala s dětmi batolecího, předškolního i školního věku. Zájem o alternativní vzdělávání a neautoritativní přístup jsem měla již při studiu a jsem ráda, že jej teď mohu dále rozvíjet a vzdělávat nejen děti, ale i sebe samu. 

 

Kate, anglický Montessori průvodce MŠ,
Rodinné centrum / kroužky pro rodiče s dětmi 1-4 roky

Získala jsme magisterský titul v oboru praktické psychologie, diplom AMI 3-6.  Po předchozích zkušenostech se speciální pedagogikou jsem hledala vzdělávání zaměřené na dítě, ve kterém je adaptace na společnost snadná a přirozená. Svou cestu Montessori jsem začala v Kyjevě na Ukrajině, kde jsem pracovala 5 let. Tato Montessori cesta pokračovala dalších 8 let v Izraeli, kde jsem zakládala veřejné Montessori školství, pracovala s dětmi i dospělými jako učitelka a správkyně školy. Nyní procházím školením AMI Diploma 3-6 v Praze. Miluji cestování, malování, jógu a objevování nových míst. Montessori vzdělávání je pro mě šancí budovat lepší budoucnost tím, že inspiruji dnešní děti.

 

Mgr. Irena Magdaléna Kočí – odborný garant 1. stupně ZŠ, česká učitelka

Vystudovala jsem Učitelství pro první stupeň ZŠ, v roce 2019 jsem absolvovala diplomový kurz pro učitele základních škol pod záštitou Montessori ČR. 

 

Mgr. Kateřina Felklová – učitelka matematiky a zeměpisu druhého stupně

Jsem absolventkou oboru Matematika a Geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Již při studiu učitelství jsem si uvědomila, že alternativní cesta vzdělávání je ta správná volba. Proto jsem velmi vděčná za možnost pracovat právě v Mezinárodní Montessori škole v Olomouci.
Ve svém volném čase nejraději trávím čas na procházce se svým psem. Mám ráda vše, kde mohu rozvíjet kreativitu. Atˇ už se jedná o pečení, tvoření nebo kreslení. Mou velkou inspirací jsou životní styly skandinávských zemí.

 

RNDr. Jana Soukupová, Ph.D. – učitelka přírodovědných předmětů pro druhý stupeň

Jsem absolventkou přírodovědecké a filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Mám téměř desetiletou zkušenost se vzděláváním studentů věkové skupiny 10 – 14 let na poli přírodních věd v anglickém jazyce. Ráda rozšiřuji jejich obzory a přírodní vědy, které jsou standardně vyučovány v českých školách separátně, vzájemně propojuji, aby si studenti uvědomili, že všechno se vším souvisí. Zároveň se snažím o to, aby byly získané poznatky na poli fyziky, chemie a biologie pochopeny v kontextu každodenního života.

 

Lucie Kordová Dipl.um.

Paní Lucie Kordová je absolventkou prestižních hudebních institucí – Pražské konzervatoře a Hudební univerzity múzických umění ve Vídni. Její profesní dráha zpěvačky začala v roce 2002 a od té doby se věnovala sólovým vystoupením.
Svůj pěvecký talent rozvíjí i na divadelních prknech, kde hostuje na českých i zahraničních scénách. Jako členka Moravského divadla v Olomouci přináší svůj umělecký přínos i do divadelního světa.
Lucie Kordová se pyšní mnoha cenami a laureátskými tituly z mezinárodních i českých soutěží. Její zkušenosti a vášeň pro hudbu spojila v pedagogické činnosti, kterou od roku 2014 rozvíjí na hudebních školách.

Petra Sochorová – kroužek šachu

Jsem lektorka kurzů pro děti, absolventka anglistiky a germanistiky na UP v Olomouci a mezinárodní mistryně v šachu. Šachy hraji už od svých pěti let, nyní jsou pro mě už spíše koníčkem, ale v minulosti jsem pravidelně reprezentovala ČR na nejrůznějších soutěžích včetně juniorských ME a MS a soutěžích družstev. Zde ve škole vedu šachový kroužek již třetím rokem.

 

Bc. Zuzana Priadková, MBA, LL.M. – zástupce ředitele pro provoz

Na Masarykově univerzitě jsem studovala právo a podnikání.  O montessori filozofii jsem jsem se začala zajímat po narození mých dětí. Velmi oceňuji přístup k samostatnosti dětí, respektování dětské individuality a dětských potřeb. 

S paní ředitelkou spolupracuji od otevření první třídy školky. 

 

 

Proč výcvik AMI?

Výcviky učitelů certifikované AMI musí splňovat přísnén požadavky na obsah kurzu a vzdělání školících učitelů. Tyto výcviky zahrnují několik stovek hodin teorie a následně několik stovek hodin praxe. Vedou tak  k hlubokému pochopení dítěte. Znalost psychologie dítěte a Montessori filozofie poskytuje učitelům  kvalitní základ pro práci s dětmi.

Association Montessori  Internationale  AMI založila Maria Montessori v roce 1929 v Amsterdamu. Dnes je AMI živoucí organizací, sdružuje Montessori pedagogy po celém světě,  organizuje výcviky pro pedagogy ve specializovaných výcvikových střediscích v Evropě, Asii, Austráílii a Severní Americe, akredituje Montessori školy splňující přísné standardy.​

Kontakt

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097