Sjednejte si schůzku

Náš tým

Ing. arch. Lukrécia Lachmanová – zřizovatelka školy, česká Montessori učitelka ve
třídě 6-12 let

Jako architektku mě na Montessori nejprve zaujaly geniální matematické pomůcky. Díky nim jsem se o tuto vzdělávací koncepci začala zajímat více a dávalo mi obrovský smysl vzdělávat a vychovávat děti touto cestou. Zároveň jsem viděla obrovský rozdíl mezi čistou, autentickou montessori koncepcí a programy, které z ní pouze vycházejí. Další studium mě v tomto přesvědčení pouze utvrdilo. V roce 2015 jsem otevřela v    Olomouci autentickou montessori školku a dva roky později školu. Vystudovala jsem výcvik AMI pro pedagogy pro práci s dětmi 6-12 let na Montessori Institute Prague a předškolní pedagogiku na Vysoké škole Humanitas.

Mgr. et Mgr. Jana Glueck – ředitelka školy

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově. Poté jsem se od předškolní pedagogiky odchýlila a vystudovala jsem andragogiku a sociologii a vychovatelství obor tělesná výchova. Moje vlastní děti mě přivedly k Montessori.  Vedla jsem programy  pro děti do tří let, působila  jako učitelka Montessori oddělení v MŠ v Horce nad Moravou.  Absolvovala jsem Montessori výcvik AMI pro věk 3-6 let v Praze u trenérky Eliny Rautasalo.

Capucine  – anglický Montessori průvodce

Pocházím z prostředí krásných francouzských Alp. Mám doktorát z pedagogiky, který jsem získala ve Velké Británii, kde jsem i učila na střední škole. Když jsem žila v jihovýchodní Asii, objevila jsem kouzlo Montessori metody a zamilovala se. Rozhodla jsem se rekvalifikovat na Montessori průvodkyni a získala titul z AMI pro předškolní věk. Měla jsem štěstí být školena lidmi jakou jsou: Madlena Ulrich, Lilian Bryan a Ulla Wikefeldt. Zbožňuji, když vidím, jak se děti v mé třídě rozvíjejí v samostatné a sebevědomé lidské bytosti. Ráda je podporuji v tom, aby získali celoživotní zájem o učení. Také si užívám, když mohu pracovat s dětmi individuálně a podpořit je v jejich práci s pomůckami. Ve volném čase ráda vařím a peču, a také se věnuji háčkování. Miluji přírodu a často vyhledávám možnosti, jak si do přírody vyrazit buď na kole nebo na pěší turistiku.

Jsem nadšená, že se mohu přidat do týmu velmi talentovaných pedagožek v Mezinárodní Montessori mateřské a základní škole Olomouc.

Mgr. Barbora Lyčková

Jmenuji se Bára, vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Olomouci. Pracovala jsem v několika školách a vedla hudební kroužky s dětmi. V Austrálii jsem vystudovala Certificate III a Diploma pro Childcare a také jsem tam rok působila jako educator ve školce.

Leia  – anglická rodilá mluvčí

Pocházím z Austrálie, kde jsem získala i bakalářský titul. Pracovala jsem s dětmi v Austrálii, a dalších zemích. V Mezinárodní Montessori škole působím od roku 2015. Ráda pracuji s dětmi všech věkových kategorií.

Bc. Monika Svobodová – česká průvodkyně 

Vystudovala jsem sociální práce. Můj syn mě přivedl k zájmu o montessori, absolvovala jsem český národní montessori kurz pro pedagogy 3-6.

Mám ráda pohyb a sport a snažím se tuto lásku k pohybu předávat i dětem ve školce. Cvičíme pravidelně jógu a sportujeme v parku.

Agnes – anglický Montessori průvodce

Linda Kališová- zastupující učitelka

Bc. Zuzana Priadková- vedoucí kanceláře školy

Pocházím ze Slovenska, na Masarykově univerzitě jsem studovala právo a podnikání.  O montessori filozofii jsem jsem se začala zajímat po narození mých dětí. Velmi oceňuji přístup k samostatnosti dětí, respektování dětské individuality a dětských potřeb.

Proč výcvik AMI?

Výcviky učitelů certifikované AMI musí splňovat přísnén požadavky na obsah kurzu a vzdělání školících učitelů. Tyto výcviky zahrnují několik stovek hodin teorie a následně několik stovek hodin praxe. Vedou tak  k hlubokému pochopení dítěte. Znalost psychologie dítěte a Montessori filozofie poskytuje učitelům  kvalitní základ pro práci s dětmi.

Association Montessori  Internationale  AMI založila Maria Montessori v roce 1929 v Amsterdamu. Dnes je AMI živoucí organizací, sdružuje Montessori pedagogy po celém světě,  organizuje výcviky pro pedagogy ve specializovaných výcvikových střediscích v Evropě, Asii, Austráílii a Severní Americe, akredituje Montessori školy splňující přísné standardy.​

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097