Sjednejte si schůzku

Náš tým

Ing. arch. Lukrécia Lachmanová – zřizovatelka školy

Před pěti lety jsem se rozhodla změnit úplně svou profesi a věnovat svou energii vybudování  montessori školy v Olomouci.  Každý den mě děti přesvědčují o smysluplnosti mého rozhodnutí. Věnuji se vedení školy učení ve třídě Elementary. V současné době studuju výcvik AMI (Association Montessori Internationale) pro věk dětí 6-12 let.

Mgr. et Mgr. Jana Glueck – ředitelka školy

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově. Poté jsem se od předškolní pedagogiky odchýlila a vystudovala jsem andragogiku a sociologii a vychovatelství obor tělesná výchova. Moje vlastní děti mě přivedly k Montessori.  Vedla jsem programy  pro děti do tří let, působila  jako učitelka Montessori oddělení v MŠ v Horce nad Moravou.  Absolvovala jsem Montessori výcvik AMI pro věk 3-6 let v Praze u trenérky Eliny Rautasalo.

Sylvia- anglický Montessori průvodce 

Pocházím z Francie, svou cestu ve světě vzdělávání jsem začala vyučováním EFL (angličtina jako cizí jazyk) jednotlivců různých úrovní a věku ve Francii, Vietnamu a Japonsku. Učila jsem více než deset let na jazykových akademiích / školách, ale také v sirotčincích a v rodinách formou soukromých lekcí. V roce 2010, když jsem pozorovala děti již řadu let a toužila se dozvědět  více o alternativních vzdělávacích systémech, jsem odešla do Paříže a získala diplom Montessori pro děti ve věku 3-6 let u organizace AMI (Association Montessori Internationale). Pak jsem se přestěhovala do Hongkongu, kde jsem byla vedoucím učitelem ve dvojjazyčné třídě na Mezinárodní škole Montessori po dobu 3 let. Také jsem vedla děti, pomáhala se školením učitelů a rozvíjela programy Montessori v Hangzhou (Čína), Káthmándú (Nepál) a Valencii (Španělsko).

Věřím, že mou úlohou průvodce Montessori je poskytnout dětem lásku k učení a vnímat sebe samé jako schopné, sebevědomé a nezávislé bytosti. Je privilegiem být součástí každé cesty dítěte v tak důležité etapě jejich života.

Capucine  – anglický Montessori průvodce

Pocházím z prostředí krásných francouzských Alp. Mám doktorát z pedagogiky, který jsem získala ve Velké Británii, kde jsem i učila na střední škole. Když jsem žila v jihovýchodní Asii, objevila jsem kouzlo Montessori metody a zamilovala se. Rozhodla jsem se rekvalifikovat na Montessori průvodkyni a získala titul z AMI pro předškolní věk. Měla jsem štěstí být školena lidmi jakou jsou: Madlena Ulrich, Lilian Bryan a Ulla Wikefeldt. Zbožňuji, když vidím, jak se děti v mé třídě rozvíjejí v samostatné a sebevědomé lidské bytosti. Ráda je podporuji v tom, aby získali celoživotní zájem o učení. Také si užívám, když mohu pracovat s dětmi individuálně a podpořit je v jejich práci s pomůckami. Ve volném čase ráda vařím a peču, a také se věnuji háčkování. Miluji přírodu a často vyhledávám možnosti, jak si do přírody vyrazit buď na kole nebo na pěší turistiku.

Jsem nadšená, že se mohu přidat do týmu velmi talentovaných pedagožek v Mezinárodní Montessori mateřské a základní škole Olomouc.

Michaela Johanová  – česká průvodkyně v batolecí třídě

Studium na  pedagogické fakultě v Olomouci mne přivedlo k práci s nejmenšími dětmi. Jelikož jsem chtěla více porozumět potřebám batolátek, absolvovala jsem kurzy Montessori v Brně a Praze. Tím jsem se mohla stát jejich lepším průvodcem a užívat si společně strávený čas v naší školičce. Také mám kurz chůvy. Pořád studuji dálkově vysokou školu a v Montessori se dále vzdělávám. Absolvovala jsem kurz asistenta Montessori pro věk 0-3 roky certifikovaný AMI.

Sara  – anglická Montessori průvodkyně v batolecí třídě

Jmenuji se Sára a pocházím ze Španělska. Vystudovala jsem přírodovědu v oboru pedagogika. Nyní souběžně studuji Montessori pedagogiku u AMI.
Hodně jsem cestovala po světě, učila se anglicky a pracovala s dětmi.
Mám velmi kladný vztah k dětem, obecně věřím v dobro člověka.
Jsem usměvavá a optimistická, trpělivá a ohleduplná. Schopnost spolupráce a domluvy je pro mě velmi důležitá.
Ráda potkávám nové lidi z různých kultur. Jsou to pro mě velmi obohacující zkušenosti.
Ráda trávím čas v přírodě, ráda sportuji, čtu a vařím.
Na této krásné cestě životem se snažím přistupovat k druhým s láskou a soucitem.

Barbora Lyčková

Jmenuji se Bára, vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Olomouci. Pracovala jsem v několika školách a vedla hudební kroužky s dětmi. V Austrálii jsem vystudovala Certificate III a Diploma pro Childcare a také jsem tam rok působila jako educator ve školce.

Leia  – anglická rodilá mluvčí

Pocházím z Austrálie, kde jsem získala i bakalářský titul. Pracovala jsem s dětmi v Austrálii, a dalších zemích. V Mezinárodní Montessori škole působím od roku 2015. Ráda pracuji s dětmi všech věkových kategorií.

Bc. Monika Svobodová – česká průvodkyně 

Vystudovala jsem sociální práce. Můj syn mě přivedl k zájmu o montessori, absolvovala jsem český národní montessori kurz pro pedagogy 3-6.

Mám ráda pohyb a sport a snažím se tuto lásku k pohybu předávat i dětem ve školce. Cvičíme pravidelně jógu a sportujeme v parku.

Ing.Petra Bartoníková- asistent ředitele

Po narození dcery jsem se začala zajímat o různé alternativy vzdělávání a výchovy dětí. Montessori metoda mě při mé první návštěvě třídy školky uchvátila a věděla jsem, že přesně tento způsob vedení dětí je mi velmi blízký. Jsem potěšena být součástí týmu, kde jde v první řadě o děti – o jejich samostatnost, kvalitní vzdělávání a o to, že děti chodí do školky a školy rády a s úsměvem.

Bc. Zuzana Priadková- vedoucí kanceláře školy

Pocházím ze Slovenska, na Masarykově univerzitě jsem studovala právo a podnikání.  O montessori filozofii jsem jsem se začala zajímat po narození mých dětí. Velmi oceňuji přístup k samostatnosti dětí, respektování dětské individuality a dětských potřeb.

Proč výcvik AMI?

Výcviky učitelů certifikované AMI musí splňovat přísnén požadavky na obsah kurzu a vzdělání školících učitelů. Tyto výcviky zahrnují několik stovek hodin teorie a následně několik stovek hodin praxe. Vedou tak  k hlubokému pochopení dítěte. Znalost psychologie dítěte a Montessori filozofie poskytuje učitelům  kvalitní základ pro práci s dětmi.

Association Montessori  Internationale  AMI založila Maria Montessori v roce 1929 v Amsterdamu. Dnes je AMI živoucí organizací, sdružuje Montessori pedagogy po celém světě,  organizuje výcviky pro pedagogy ve specializovaných výcvikových střediscích v Evropě, Asii, Austráílii a Severní Americe, akredituje Montessori školy splňující přísné standardy.​

Lukrécie Lachmanová

Sjednejte si schůzku

…s Lukrécii Lachmanovou,
zřizovatelkou školy

Sjednejte si schůzkuCertifikace

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú. - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Kontakt

Mezinárodní Montessori škola Olomouc, z.ú.
Vídeňská 5, 779 00 Olomouc
e-mail: info@montessoriolomouc.cz
tel.: +420 603 446 097